Середа, 27.09.2023, 12:28 | Вхiд | Реєстрацiя
Вітаю Вас Гость | RSS
Наше опитування
Скільки Вам років?
Всього відповідей: 715
Міліція дітям
Міліція на допомогу дітям
Міліція на допомогу дітям
Скринька довіри

Лист психологу

Міні-чат
Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Шкільна медична сестра

Медична документація школяра
Обов'язковими медичними формами, що передаються директору комплексу, а потім — медичним працівникам школи, є Медична карта дитини (форма № 26/о) та Карта профілактичних щеплень (форма № 63/0).
Медична карта дитини
Медична карта дитини — документ індивідуального характеру. Вона заповнюється на кожну дитину, яка перебуває в навчально-виховному закладі, і дає уявлення про стан здоров'я, а також відображає всі лікувально-профілактичні заходи, які проводилися по відношенню до неї в період перебування в дитячому садку, школі, школі-ліцеї, дитячому будинку, школі-інтернаті.
Паспортна частина медичної карти дитини й анамнестичні дані на дітей, які збираються вступати в перший клас школи, заповнюються на підставі записів в «Історії розвитку дитини» медичними працівниками дитячої поліклініки, лікарської амбулаторії чи фельдшерсько-акушерського пункту (у сільській місцевості), під час проведення поглибленого огляду цих дітей. На дітей, які вступили в дитячі садки і дитячі будинки, медична карта дитини заповнюєтьсяна підставі виписки з історії розвитку дитини, яка видається поліклінікою, або при опитуванні батьків.
Надалі всі записи в медичній карті роблять медичні працівники лікувально-профілактичного закладу (закладів) при проведенні медичного огляду дитини-першокласника, а надалі — в порядку поточних спостережень під час проведення періодичних оглядів і протиепідеміологічних заходів. Тобто якщо дитина відвідувала дитячий садок, то її медичну карту видають батькам для проходження медичного огляду перед вступом до школи.
У разі «неорганізованості» дитини (дитина не відвідувала дитячий садок) медичну карту оформлюють у поліклініці або іншому медичному закладі, куди з метою проходження огляду звернуться батьки. Варто нагадати батькам першокласників, що при першому зверненні до лікувальної установи необхідно мати при собі документ, який посвідчує особу (власний паспорт) і свідоцтво про народження дитини. Не завжди медичні працівники дотримуються вимоги щодо запиту документів, які посвідчують особу, проте ці документи варто взяти із собою, щоб уникнути прикрих непорозумінь.
Медична карта дитини, у якій є позначки та висновки лікарів-спеціалістів про стан здоров'я дитини, є правильно оформленою й може бути передана медичним працівникам, які здійснюватимуть спостереження за дитиною в школі.
При переведенні дитини з дитячого садка до школи або з однієї школи в іншу медична карта дитини передається разом з її особовою справою.

Карта профілактичних щеплень
Відповідно до чинного санітарного законодавства України та наказу Міністерства охорони здоров'я України «Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні та контроль якості й обігу медичних імунобіологічних препаратів» від 16 вересня 2011 р. № 595, дитина від моменту народження до вступу до школи має отримати такі щеплення за віком:
  • проти туберкульозу (БІДЖ): 1 вакцинація. Для дитини, яка вступає до школи у 7 років — 2 вакцинації (за умови, що реакція Манту в 7 років була негативна); 
  • проти гепатиту В: трикратна вакцинація;
  • проти дифтерії, кашлюку, правця: 5 вакцинацій та шоста вакцинація проти дифтерії та правця;
  • проти поліомієліту: п'ятикратна вакцинація;
  • проти гемофільної інфекції: трикратна вакцинація;
  • проти кору, краснухи та паротиту: 2 вакцинації.
Останнім часом забезпечення дитячих лікувально-профілактичних установ вакцинами, що закуповуються за державні кошти, відбувається нерівномірно. Часто спостерігається відсутність вакцин (до півроку). У такому випадку медичний заклад просто не може забезпечити проведення планової вакцинації дітям відповідно до Календаря щеплення. Тому існує ймовірність того, що в Карті щеплення буде відсутня відмітка про проведення певного виду щеплення, а в графі буде зазначено «відсутня вакцина». Такі діти-першокласники мають бути щеплені в школі при надходженні вакцини до лікувально-профілактичної установи. Облік дітей, яким не проведено вчасно щеплення і які потребують чергової вакцинації, проводять медичні працівники навчального закладу, де навчатиметься дитина.
Звертаємо увагу, що за станом здоров'я дитині можуть бути рекомендовані інші щеплення, наприклад, проти грипу, пневмококової інфекції, Ніb-інфекції, менінгококової інфекції, вітряної віспи, гепатиту А, ротавірусної інфекції. Крім того, за наявності епідемічних показань дитині можуть проводити щеплення проти кліщового енцефаліту, чуми, жовтої лихоманки, сказу, сибірки, холери.
Не слід забувати, що багато дітей має протипоказання для проведення планової вакцинації за віком. У такому разі в графі, де має бути запис про проведення певного виду щеплення, зазначається «протипоказано» або «мед. відвід до,..» з обов'язковим зазначенням дати.
Відсутність вакцинації може бути зумовлена також відмовою батьків від проведення щеплень, про що також має бути відмітка у карті профілактичних щеплень.
Питання відвідування загальноосвітнього навчального закладу дітьми, які не отримали профілактичних щеплень згідно з Календарем щеплень, вирішується індивідуально лікарсько-консультативною комісією із залученням епідеміолога територіальної санепідемстанції згідно з розділом III статті 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 6 квітня 2000 р. № 1645-ІІІ.
Судова практика України щодо позовів проти посадових осіб шкільних закладів з приводу оскарження відмови у прийомі дитини до навчального закладу освіти через відсутність у неї щеплень має суперечливі рішення суду у подібних справах. Тому чітко вказатипідстави, які унеможливлюють прийом дитини до школи лише через відсутність щеплень за віком, неможливо. Нині ще існує колізія законодавства щодо гарантії на отримання середньої освіти будь-якою особою, добровільною відмовою від проведення щеплень та вимогами санітарного законодавства.
У спірних питаннях рекомендуємо залучати до вирішення проблеми представників лікувально-профілактичної установи, юриста та представників CEC.
Категорія: Шкільна медична сестра | Додав: admin (28.03.2012)
Переглядів: 3906 | Теги: профілактичних щеплень, Медична, карта дитини, документація школяра | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Посилання
BB-Code
HTML-код
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]


Пошук
Форма входу

Місяць цифрової грамотності
Дія. Цифрова освіта Всеукраїнська Школа Онлайн
2016 - Рік англійської мови в Україні
2016 - Рік англійської мови в Україні
Календар
Новини освіти
контакти
ОЗО - Колiнковецький ліцей
Головна, 92
с. Колінківці
Чернівецький район
Чернівецька область
60023 Україна
+38 (03731)47295 kolinkivtsy-nvk@ukr.net
Карта проїзду
Маршрут автомобілем до ОЗО - Колінковецький ліцей на карті більшого розміру
Переглянути Маршрут автомобілем до ОЗО - Колiнковецький ліцей на карті більшого розміру

Ми в соцмережах, приєднуйся!

При використанні матеріалів сайту посилання на http://kolinkivtsy-nvk.ucoz.ua/ обов'язкове! ОЗО - Колінковецький ліцей © 2011-2023Украина онлайн InterNetri.Net