Понеділок, 05.06.2023, 00:44 | Вхiд | Реєстрацiя
Вітаю Вас Гость | RSS
Наше опитування
Чи потрібна шкільна форма?
Всього відповідей: 187
Міліція дітям
Міліція на допомогу дітям
Міліція на допомогу дітям
Скринька довіри

Лист психологу

Міні-чат
Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » 2023 » Березень » 23 » Засідання вчителів природничого циклу на базі ОЗО – Колінковецький ліцей
18:33
Засідання вчителів природничого циклу на базі ОЗО – Колінковецький ліцей

Місяць березень багатий на різні екологічні дати, це і День Землі, день весняного рівнодення, день лісів і звісно Міжнародний день води. Тож не дивно, що саме в цьому місяці, 23 березня  2023 року, вчителі природничого циклу Опорного закладу освіти – Колінковецький ліцей, запросили своїх колег (вчителів природничого циклу закладів освіти, підпорядкованих Топорівській сільській раді) на   засідання   предметно-методичної комісії. Вчителі Колінковецького ліцею поділилися досвідом роботи з проблеми  «Використання елементів STEAM-освіти як засіб формування ключових компетентностей на уроках природничого циклу та позакласних заходах».
Нікого з присутніх не залишив байдужим спільний виступ вчителів та учнів в актовій залі, який підготували заступник директора з виховної роботи Ілащук Марія Маноліївна та педагог-організатор, Макаренко Альона Василівна. Виступ супроводжувався виконанням патріотичних пісень, виносом державного стягу України, словами подяки воїнам ЗСУ та побажаннями швидкої перемоги нашій Батьківщині. Традиційно, о 9:00 відбулася хвилина мовчання та пролунали слова гімну «Ще не вмерла України, ні слава ні воля…».
Хоча повітряна тривога і внесла свої корективи в роботу ПМК, проте не завадила її. З вітальним словом до учасників методичного об’єднання звернулася  начальник Гуманітарного відділу – відділу освіти, культури, молоді та спорту Топорівської сільської ради Кирнац Надія Дмитрівна, з планом роботи всіх ознайомила керівник консультативного центру Ілащук Ольга Григорівна. 
Керівник ПМК вчителів природничого циклу Топорівської ТГ Василова Анжела Миколаївна та вчитель біології і основ здоров’я Майкан Віталіна Вікторівна  запросили всіх гостей у віртуальну мандрівку,  STEM-проєкт «Сім чудес України». Шкільний бібліотекар Хабуля Галина Миколаївна підготувала тематичну виставку та розповіла про акцію, ініційовану Миколою Томенком у травні 2007 року. Під час подорожі пасажири екскурсійного автобусу мали змогу більше дізнатися про цікаві історичні, релігійні, архітектурні об’єкти України, переглянути відеоролики, розв’язувати різні цікаві завдання: філворд «Річки України», тематичні ребуси, вікторину про козаків, за допомогою QR-кодів розшифровували слова відомого віршу В.Сосюри «Любіть Україну» та ін. Ізюминкою заходу стали вироби, виготовлені власноруч учнями 7-А класу, це і летбуки, стінгазети, малюнки виконані в різній техніці, Хотинська фортеця з пластиліну та картону, Херсонес Таврійський зображений на фанерному листі, та викладений морськими мушлями тощо. Використання «оживаючих стендів» з доповненою реальністю, це сучасні технології, які зацікавлять і сучасних школярів і дорослих. Проведеним заходом вчителі показали приклад інтеграції різних предметів, це і географія, біологія, природознавство, історія, математика, образотворче мистецтво, трудове навчання та інформатика.
Вчитель біології та географії, Гайдамащук Марина Іванівна переконана, що STEM-освіта спрямована на розвиток особистості через формування компетентностей, природничо-наукової картини світу і життєвих цінностей. З метою формування екологічної культури учнів, усвідомлення себе, як частинки природи, відчуття відповідальності за неї як за національне багатство, залучення вихованців до активної екологічної діяльності, нетерпиме ставлення до тих, хто завдає шкоди природі вчителька практикує в своїй педагогічній діяльності різні екологічні тренінги. Під час засідання ПМК Марина Іванівна провела для вчителів тренінгове заняття «Екопланета». Заняття проходило на практичному застосуванні знань, умінь та навичок для розв'язання глобальних проблем забруднення планети Земля. Для того аби розв’язати це завдання на занятті  використовувалися інтерактивні вправи «Фішбоун», «6 капелюхів», «Асоціативний кущ».  Учасники працювали в групах, складали 10 заповідей збереження довкілля. Використано цілий   комплекс мисленнєвих операцій, що характеризувалося здатністю: аналізувати, порівнювати, синтезувати, оцінювати інформацію; бачити проблеми, ставити запитання; висувати гіпотези та оцінювати альтернативи; робити свідомий вибір, приймати рішення та обґрунтовувати його.  
Вчитель хімії, Ротар Діана Миколаївна запропонувала всім вчителям природничого циклу стати учасниками хімічного квесту «У пошуках скарбів». Метою якого є закріплення отриманих знань з предмету хімія і використання їх в нестандартних ситуаціях. Учасникам було запропоновано виконати 6 цікавих завдань: розгадування хімічних ребусів, кросворду, головоломок, загадок та виконання дослідів. За виконані правильно завдання, учасники            отримували ключі, якими відмикали зачинену скриню зі скарбами.  Діана Миколаївна, на уроках наголошує своїм учням, що не треба боятися хімії або ставитися до неї з упередженням, а дякувати їй за ту різноманітність необхідних та просто приємних речей, які нас оточують.
На уроці біології, учні 6-А класу разом з своїм вчителем, Тимофій Ніною Іванівною ознайомилися з особливостями та процесами життєдіяльності мохів, виконали лабораторне дослідження будови моху. Працювали з малюнками, схемами,  таблицями. Розвивали логічне та біологічне мислення.
Урок хімії у 7-Б класі, на тему: «Вода, склад її молекули, поширеність у природі, фізичні властивості. Вода – розчинник», який провела вчитель хімії Якубець Світлана Володимирівна пройшов миттєво. Вчителька вміло подавала учням нову інформацію, змінюючи різні види діяльності. Метою уроку було сформувати поняття про воду, як найважливіший природний оксид, дослідити її фізичні властивості, та обговорити поширення в природі; розвивати пізнавальний інтерес та критичне мислення в процесі моделювання молекули води; виховувати дбайливе ставлення до водних ресурсів Землі. На уроці використано різні інтерактивні вправи, дослідницький есперимент, вивчення розчинності речовин з допомогою графіку. Моделювання, обробка графіків, дослідницький експеримент, захист проєктів, як елементи STEM-освіти сприяють: поглибленню знань учнів, розвитку критичного мислення, творчих здібностей, особистих і соціальних навичок; формуванню навичок наукової праці, технічного мислення, позитивної мотивації.
Наймолодші школярі середньої ланки, учні  5-В класу полонили всіх своєю невимушеністю та безпосередністю. Разом з вчителем біології, Гаврилець Анастасією Тарасівною, юні нашівці ознайомили присутніх з різноманітністю грибів у природі, їх будовою. Під час проведеного уроку з інтегрованого курсу «Пізнаємо природу» на тему:  «Настільки є різноманітними гриби та лишайники , яке їх значення», діти у групах презентували випереджуючі завдання до даної теми, працювали з  роздатковим матеріалом, виконували різні вправи, переглядали відео, демонстрували результати досліду.  Під керівництвом вчителя веселу провели фізкультхвилинку «Як правильно мити руки» - бо особиста гігієна – це запорука здоров’я. За допомогою Настасії Тарасівни склали пам’ятку значення грибів у природі та для людини. Вміло використовували в процесі уроку електронні підручники, активні посилання та QR-коди. На  уроці активно допомагала асистент вчителя, Дутчак Таїсія Василівна. За свої старання кожен учень отримав бажану оцінку.
Керівник ПМК вчителів природничого циклу Топорівської ТГ Василова Анжела Миколаївна підготувала виступ «STEAM – освіта для майбутнього: ресурси для проведення STEAM-занять, активності для вчителів та здобувачів освіти», під час якого детально описала STEM-активності, які проводяться освітніми організаціями для вчителів та учнів (відділ STEM-освіти на сайті Інституту модернізації змісту освіти, віртуальний STEM-центр Малої академії наук України, рубрика «STEMимо з Колоском» на сайті міжнародного інтерактивного природничого конкурсу «КОЛОСОК» тощо). Завершила роботу ПМК вчителів природничого циклу зачитуванням, внесенням доповнень та прийняттям методичних рекомендацій. 


 

Категорія: Шкільні новини | Переглядів: 163 | Додав: admin | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]


Пошук
Форма входу

Місяць цифрової грамотності
Дія. Цифрова освіта Всеукраїнська Школа Онлайн
2016 - Рік англійської мови в Україні
2016 - Рік англійської мови в Україні
Календар
«  Березень 2023  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Новини освіти
контакти
ОЗО - Колiнковецький ліцей
Головна, 92
с. Колінківці
Чернівецький район
Чернівецька область
60023 Україна
+38 (03731)47295 kolinkivtsy-nvk@ukr.net
Карта проїзду
Маршрут автомобілем до ОЗО - Колінковецький ліцей на карті більшого розміру
Переглянути Маршрут автомобілем до ОЗО - Колiнковецький ліцей на карті більшого розміру

Ми в соцмережах, приєднуйся!

При використанні матеріалів сайту посилання на http://kolinkivtsy-nvk.ucoz.ua/ обов'язкове! ОЗО - Колінковецький ліцей © 2011-2023Украина онлайн InterNetri.Net