Субота, 02.12.2023, 12:42 | Вхiд | Реєстрацiя
Вітаю Вас Гость | RSS
Наше опитування
Чи потрібна шкільна форма?
Всього відповідей: 187
Міліція дітям
Міліція на допомогу дітям
Міліція на допомогу дітям
Скринька довіри

Лист психологу

Міні-чат
Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Методична робота

 

Методична робота

 Для того щоб навчати інших,
треба вчитися самому;
щоб виховувати інших,
треба починати з себе;
щоб розвивати інших,
самому потрібно постійно розвиватись.
 
 
Методична робота – це складова освітнього процесу, засіб управління навчально-виховним процесом, спрямована на вдосконалення професійно-педагогічної культури педагогів, розробку та впровадження нових технологій навчання і виховання, створення і поширення педагогічного досвіду.
 Основною метою методичної роботи є забезпечення умов систематичної, колективної й індивідуальної діяльності педагогічних працівників, спрямованої на підвищення рівня їх науково-теоретичної, психолого-педагогічної підготовки, професійної майстерності, доведення фахової та методичної компетентності до рівня сучасних вимог розвитку освіти і суспільства.
 Педагогічний колектив Колінковецького ЗНЗ працює над проблемою:
"Удосконалення фахової та професійної майстерності педагогів;  готовність вчителя до викладання навчальних дисциплін в умовах профільної школи”
 Зазначена проблема вирішується через:
  • опанування всім вчителями комплексу комп’ютерної грамотності ( курси Іntеl);
  • впровадження в навчально-виховний процес інтерактивні методи навчання і виховання учнів;
  • широке залучення вчителів і учнів до науково-дослідницької діяльності;
  • здійснення вчителями комплексу особистісного підходу у навчанні та вихованні учнів;
  • апробація нових навчальних програм, підручників, посібників у класах профільного та до профільного навчання.
 Найголовнішим та істотним у методичній роботі комплексу є надання реальної, діючої допомоги вчителям, класним керівникам у розвитку їх майстерності як поєднання професійних знань, навичок і умінь і необхідних для сучасного педагога властивостей і якостей особистості. Тому  для підвищення ефективності функціонування системи методичної роботи з педагогічними кадрами  дирекція комплексу керується вимогами, які випливають з об'єктивних закономірностей процесів підвищення професійної компетентності вчителів:
  • Практичною спрямованістю;
  • Науковістю;
  • Конкретністю;
  • Оперативністю;
  • Оптимальним поєднанням різних форм і методів цієї роботи.
 З метою вдосконалення системи науково-методичної роботи, в комплексі створені умови, дотримання яких забезпечує підвищення її результативності. Це своєчасне і всебічне постійне інформування членів педколективу  про інноваційні процеси в освіті; створення атмосфери творчого пошуку, стимулювання педагогічної ініціативи, взаєморозуміння, підтримка з боку адміністрації, опанування методиками наукового пошуку, дослідження, удосконалення матеріально-технічної бази комплексу. Тому методичну роботу ми будуємо на основі діагностики, аналізу інформації про стан професійної компетентності педагогів, їхніх потреб і труднощів, які виникають під час роботи.
 Важливою умовою успішної організації методичною роботою є створення системи інформаційного та матеріального забезпечення навчально-виховного процесу. З цією метою в комплексі працює сучасний методичний кабінет – це той освітній простір, в якому спільно розвиваються і вчителі і учні.
 Для координації науково-методичної роботи в комплексі було розроблено структуру методичної роботи. Така структура методичної роботи дає можливість задовольнити потреби педагогів у постійному підвищенні їхнього фахового рівня, виховувати вимогливість до своєї педагогічної праці, стимулювати бажання пошуку більш раціональних методів навчання і виховання.
На першому рівні:
 Методична рада – орган колективного управління, консиліум педагогів професіоналів з питань навчально-виховної роботи.
 До методичної ради входять представники адміністрації, керівники методичних комісій і творчих груп, практичний психолог, соціальний педагог. Рада розглядає, визначає концептуальні напрями діяльності комплексу; акумулює відомості про зміст методичної роботи всіх структурних підрозділів; розробляє рекомендації щодо реалізації загальної концепції комплексу відповідно до основних напрямів розвитку; аналізує стан науково-методичного забезпечення освітнього процесу;  визначає стратегію запровадження інновацій та проблемних завдань, керує інноваційною діяльністю в  комплексі та аналізує її ефективність; визначає зміст і форми роботи з підвищення кваліфікації педагогічних кадрів.
 Відповідно до другого рівня працюють методичні комісії.
 А.С.Макаренко вважав, що педагогічна майстерність не є вродженою, а набутою, і кожен учитель повинен зробити все, щоб стати майстром. З цією метою розроблено програму шкільних конкурсів:
  • „Класний керівник року ”;
  • „Учитель року ”;
  • Урок року (включає презентацію вчителя);
  • Кращий молодий спеціаліст „Надія комплексу”;
  • Кращий класний колектив;
  • Кращий кабінет школи.
 У процесі такої роботи підвищується компетентність вчителя як одна із провідних професійно значущих якостей, удосконалюється здатність реалізувати свої знання на практиці, відбувається оволодіння всім необхідним комплексом педагогічних умінь, розширюється загальний кругозір, поглиблюються знання педагогіки, психології. Це допомагає вчителю виробити свій педагогічний стиль, передбачити труднощі, пов’язані з особистісним розвитком, досягти високого рівня теоретичної підготовки, оперативно і гнучко реагувати на вимоги часу, розвивати власні творчі здібності.
 З метою пошуку, підтримки і пропаганди прогресивного педагогічного досвіду вчителів, а також діяльності методичних комісій  з питань нових технологій, організації навчально-виховної та методичної роботи проводився конкурс "Краще методичне об'єднання".
 Важлива роль у системі методичної роботи відводиться вчителям - початківцям. Тому у Колінковецькому навчально-виховному комплексі працює ШКОЛА МОЛОДОГО ВЧИТЕЛЯ.  Вони найбільш потребують методичної допомоги. Планування та організація методичної допомоги на діагностичній основі є одним з  резервів підвищення її результативності. Такий підхід забезпечує знання проблеми кожного вчителя, встановлює загальну картину щодо труднощів у професійній діяльності. У підсумку це дозволяє визначити, якої методичної допомоги найбільше потребують учителі.
У  рамках співпраці вчителів і адміністрації комплексу відбувається постійне навчання, яке здійснюється як через традиційні форми методичної роботи  (педради, предметні тижні, педагогічні читання, творчі звіти, співбесіди, конференції), так і нетрадиційні (аукціони методичних ідей, педагогічні бенефіси, консиліуми).

Поділись з друзями

Пошук
Форма входу

Цифрова грамотність
Дія. Цифрова освіта Всеукраїнська Школа Онлайн
2016 - Рік англійської мови в Україні
2016 - Рік англійської мови в Україні
Календар
«  Грудень 2023  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Новини освіти
контакти
ОЗО - Колiнковецький ліцей
Головна, 92
с. Колінківці
Чернівецький район
Чернівецька область
60023 Україна
+38 (03731)47295 kolinkivtsy-nvk@ukr.net
Карта проїзду
Маршрут автомобілем до ОЗО - Колінковецький ліцей на карті більшого розміру
Переглянути Маршрут автомобілем до ОЗО - Колiнковецький ліцей на карті більшого розміру

Ми в соцмережах, приєднуйся!

При використанні матеріалів сайту посилання на http://kolinkivtsy-nvk.ucoz.ua/ обов'язкове! ОЗО - Колінковецький ліцей © 2011-2023



Украина онлайн InterNetri.Net