Субота, 30.09.2023, 16:54 | Вхiд | Реєстрацiя
Вітаю Вас Гость | RSS
Наше опитування
Який Ваш улюблений предмет?
Всього відповідей: 830
Міліція дітям
Міліція на допомогу дітям
Міліція на допомогу дітям
Скринька довіри

Лист психологу

Міні-чат
Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Історико-краєзнавчий музей

Шкільний історико-краєзнавчий музей

                                                                             Пишатися славою своїх предків
Шкільний музей
не тільки можна , але і потрібно!
Не поважати оної є ганебна малодушність.
                                        О.Пушкін
Девіз музею:  "Україна! Краю мій! Доки жити буду, доти відкриватиму тебе".

Народ, який не вивчає свого минулого, приречений на забуття. Велику роль у вивчені минулого України, а зокрема свого рідного краю, села, відіграють шкільні музеї та історичні кімнати.
Формування сучасного шкільного музею розпочато в 1989 році. Експонати були розміщені в класній кімнаті основного корпусу навчально-виховного комплексу. В травні місяці 2001 року, після реставрації експонати були перенесені в приміщення старої школи, збудованої ще за часів царської Росії. 4 січня 2002 року був виданий наказ № 4 по Колінковецькому середньому загальноосвітньому навчально-виховному комплексу «Про створення історико-краєзнавчого музею при Колінковецькому ЗНЗ».
На сьогоднішній день основний фонд складає 700 експонатів.

Сьогоднішній музей має 4 зали: «Селянська хата кінця ХІХ початку ХІХ ст.», «Село Колінківці в древні часи та в період середньовіччя», «Етапи нової та новітньої історії розвитку села», «Природа рідного краю»

В першому залі – «Селянська хата кінця 19 початку 20 ст.» – відтворено побутові і соціальні умови життя в селі ХІХ-ХХ ст. Обов'язковим атрибутом в хаті була піч, застелена домотканою веретою. Відтворено куточки селянської оселі. На плиті горшки та чавуни, в яких господиня готувала їжу. Поряд низький стіл з дерев'яними ложками та глиняним посудом. Увесь одяг та найцінніші документи зберігалися в скринях.
Окремо в цій залі зібрані знаряддя праці селянина в господарстві: коса, ціп, дерев'яні вила, граблі, жорна. Вечорами в холодну пору року жінки та дівчата вишивали серветки, рушники, сорочки, окремі екземпляри представлені на стенді «Декоративно-прикладне мистецтво». Переважна більшість населення займалася виготовленням тканин в домашніх умовах. Серед експонатів музею – ткацький верстат, дергачка, чесала, кужіль, веретена тощо. Побутова техніка того часу представлена зольниками, праниками, патефонами, радіоприймачами, акордеоном та гармошкою. На вішалках чоловічий та жіночий зимній та літній одяг, взуття.

У вітринах другого залу – «Село Колінківці в древні часи та в період середньовіччя» знайшли своє місце кам'яні знаряддя праці, знайдені на місцях древніх поселень в межах села. Це сокири, скребачки, кременевий наконечник списа, кам'яна зернотерка, грузило для риболовних сітей, кераміка черняхівської та трипільської культур, бронзовий браслет ранньозалізного періоду. В цьому залі експонуються речі, які належали запорізьким козакам, знайдені в окрузі села. Це зокрема, наконечник козацького списа, кресало, люльки. Тут же викладені гроші всіх часів і держав, які представили музею сельчани. На стінах розміщено стенди «Древні стоянки на території села Колінківці», «Ставчанська битва 1739 р.», «Культура», «Обряди, традиції, звичаї».

Екскурсія в третій залі – «Етапи нової та новітньої історії розвитку села»  розпочинається з перегляду писемних документів (їх в музеї 82).
Найстаріший документ, представлений в музеї, датований 27 січням 1898 року. Серед експонатів зберігаються посвідчення учасника революційних подій в Петрограді Яцка Калістра Івановича, карта регіону, складена в 1774 році австрійським майором Лінгом, акти, заповіти, договори, дипломи, складені в першій половині ХХ ст.
У вітринах та поряд з ними зберігається багато фрагментів зброї першої та другої світових воєн. Всі вони знайдені на території села, адже на південній околиці з 1812 до 1914 року проходив кордон між Росією та Австро-Угорщиною. Збереглись також фрагменти Брусиловської дороги.
Є багато експонатів, які представляють особисті речі учасників Хотинського повстання та Великої Вітчизняної війни. Тут експонуються шкільні підручники, яким минуло 80 років, чорнильниці та шкільний дзвінок, виготовлений з гільзи снаряда. Стенди кімнати: «Учасники Великої Вітчизняної війни», «Партизанський рух», «Воїни-афганці», «Освіта», «Гордість села», «Зоряний син Буковини».

В четвертому залі – «Природа рідного краю» - увагу відвідувачів привертає художнє панно «Типи ландшафтів Буковини», розміри якого 3,5 x 7,5 м. У вітринах розміщені мінерали і гірські породи не лише Буковини і України, а й з інших куточків нашої планети.
Тваринний світ представлений чучелами ссавців та птахів краю, колекцією комах. На стінах стенди: «Ери творення Землі», «Пам'ятки природи Буковини», «Бережіть природу».

В колекції музею експонуються оригінальні експонати. Це зокрема зразки органічного походження з залишками тварин і рослин (відбитки листків, закам’яніле дерево, зуб мамонта), особисті речі учасників боїв, кам’яні знаряддя праці, кераміка, яким минуло по 5-6 тисяч років та інші речі, подаровані відвідувачами музею, учнями школи та мешканцями села.

Поділись з друзями

Пошук
Форма входу

Місяць цифрової грамотності
Дія. Цифрова освіта Всеукраїнська Школа Онлайн
2016 - Рік англійської мови в Україні
2016 - Рік англійської мови в Україні
Календар
«  Вересень 2023  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Новини освіти
контакти
ОЗО - Колiнковецький ліцей
Головна, 92
с. Колінківці
Чернівецький район
Чернівецька область
60023 Україна
+38 (03731)47295 kolinkivtsy-nvk@ukr.net
Карта проїзду
Маршрут автомобілем до ОЗО - Колінковецький ліцей на карті більшого розміру
Переглянути Маршрут автомобілем до ОЗО - Колiнковецький ліцей на карті більшого розміру

Ми в соцмережах, приєднуйся!

При використанні матеріалів сайту посилання на http://kolinkivtsy-nvk.ucoz.ua/ обов'язкове! ОЗО - Колінковецький ліцей © 2011-2023Украина онлайн InterNetri.Net